RSS چیست؟

مخفف Rich Site Summary به معنی " چکیده سایت " یا " مختصر و مفید سایت " است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید. کاربردهای اصلی RSS دو مورد زیر هستند: - نمایش تازه‌ترین عناوین وب‌سایت‌های دیگر در وب‌سایت خود و یا بالعکس ( اشتراک مطالب جدید) - دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه ( وبگردی با کارآیی بیشتر) بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت های مورد علاقه خود را را چک کنید تا بتوانید از تازه های آنها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی ، شما ، RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا (RSS خوان) در کنار هم می بینیند و تایتل نوشته های اخیر سایت ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده میکنید. RSS Reader چیست؟ RSS Reader یک نرم‌افزار RSSخوان الکترونیکی است. اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSSخوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. از نرم افزار های RSS خوان میتوان به Thunderbird و Google Reader اشاره کرد. منبع: ویکیپدیا

مطالب مرتبط

اولین نامه و اولین صحبت شهردار بفروئیه:

پیام شهرداربفروئیه خطاب به مردم شریف بفروئیه

پیام شهرداربفروئیه خطاب به مردم شریف بفروئیه

                                                              بسم الله الرحمن الرحیم


مصلحت دانستیم اولین صحبت چند کلامی باشد با شما مردم شریف بفروئیه


در ابتدا از زحمات دوستان گران قدرمان در شورای چهارم و خدمات ارزنده همکار بزرگوارمان مهندس اباذر غفوری تشکر و قدردانی می نمایم و بهترین ها را از خداوند منان برایشان  مسئلت دارم و از لطف و انتخاب دوستانمان در شورای پنجم سپاس گذارم.


و اما شما همشهریان عزیز:


ینک بر خود می بالیم که فرصتی را یافتیم که بزرگان آن را خدمت می خوانند و ما فرصتی برای تعامل و تعاون. خود بر این باورم که شهر و شهرسازی اثر هنری عظیمست که هنرمندانی به وسعت خود و تعداد جمعیتش  دارد و از آنجا که تمام چند صبای زندگی ام را در این شهر بوده ام احساس غرور می کنم و به خوبی بر داشته های این شهر واقفم. شهری که بیشترین نخبه در شهرستان ، مشاهیری بزرگ ،اساتید و صاحب نظرانی فعال ، روحانیونی فقید، جوانانی پویا، معلمان و پزشکانی وارسته، ورزشکارانی افتخارآفرین ، هنرمندانی حاذق و در نگاه کلی مردمی فهیم و با همت.


بی شک برای ساختن آینده ای روشن ، حضور فعال و گامهای استوار بسیار تعیین کننده است. لذا امروز از تمامی شما عزیزان دعوت به همکاری می نمایم وبا صدایی رسا عرض می کنم که از این پس کلید شهرداری در دستان شما نخبگان و جوانان است.


امید که بتوانیم گلی بکاریم ،لبخند بر لبی بنشانیم و قدمی در راه خیر برداریم.


سید کمال طباطبایی بفروئی


شهردار بفروئیه

پیام شهرداربفروئیه خطاب به مردم شریف بفروئیه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا