ملت ایران دست از پیشرفت های خود بر نمی دارد/ امام را باید از کانال رهبری شناخت/ لزوم رعایت خطوط قرمز در مذاکرات

ملت ایران دست از پیشرفت های خود بر نمی دارد/ امام را باید از کانال رهبری شناخت/ لزوم رعایت خطوط قرمز در مذاکرات
حضرت آیت ا... اعرافی؛امام جمعه شهرستان ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خود با اشاره به ادامه مذاكرات ايران با گروه ۱+۵ با بيان اينكه ما بر اساس توجه به افكار عمومي دنيا براي اينكه نشان دهيم اهل سلاح هسته اي نيستيم وارد مذاكرات شده ايم، افزودند: بلكه معتقديم امريكا، فرانسه و اسرائیل و همه كشورهاي داراي سلاح هسته اي هم بايد سلاح هاي اتمي خود را كنار بگذارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بفروئیه به نقل از میبد آدینه، خطیب جمعه میبد با تاکید بر این که در داخل کشور نباید همه زندگی، اقتصاد و فرهنگ را به مذاکره گره بزنیم خاطرنشان کردند: این جهان خواران کسی نیستند که  به شما رحم کنند بلکه اگر یک قدم جلو بیایند قدم بعدی را هم برخواهند داشت.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در برابر زیاده خواهی آنها نباید کوتاه بیاییم افزودند: ما بر اساس منطق گفتگو می کنیم و در گفتگو همه شرایط منطق استوار وجود دارد.


امام جمعه میبد با هشدار طرف مقابل مذاکره با ایران گفتند: اگر شما میخواهید با پرچم مذاکرات به همه دستگاههای انتظامی و اطلاعاتی ما راه پیدا کنید این خیال غلطی است.


آیت الله اعرافی، حفظ تحریم و کوتاه آمدن ایران در برابر زیاده خواهی های امریکا و غرب را افکاری غلظ خواندند و افزودند: اگر فکر می کنید با حفظ تحریم و بهانه های واهی از آرمانهای خود دست بر می داریم اشتباه می کنید.


خطیب جمعه میبد با بیان اینکه ما از روند مذاکرات درست و منطقی حمایت می کنیم تصریح کردند: امروز هم بدانید ملت و رهبر آگاه ما مدافع منافع این ملت است و در برابر مذاکره همراه با تهدید با زیاده خواهی مقاومت می کنیم و هرگز از مصالح بزرگ اسلام و انقلاب کوتاه نخواهیم آمد.


رئیس جامعه المصطفی العالمیه با هشدار به امریکا و غرب اظهار داشتند: در محاسبات خود اشتباه نکنید چرا که این ملت منسجم، منافع خود را تشخیص می دهد و دست از پیشرفت های خود بر نمی دارد.


ایشان تاکید کردند: کسانی که وارد میدان مذکرات شده اند باید خط قرمزها را رعایت کنند.


حمله رژیم آل سعود شکست خورده است


حضرت آیت الله اعرافی در ادامه، حمله رژیم پلید آل سعود به یمن را شکست خورده دانستند و گفتند: ما از همین الان می توانیم اعلام کنیم  که آل سعود راه را اشتباه پیموده است و در مسیر شکست قرار گرفته است.


خطیب جمعه میبد، مقاومت مردم یمن در برابر متجاوزان را شگفت انگیز خواندند و افزودند: مقاومت مردم یمن در برابر متجازوانی که ریشه در امریکا و اسرائیل دارند بسیار شگفت انگیز بود و اسرائیلی ها دل خوش نکنند چرا که این مقاومت خط منسجمی در سوریه، لبنان، عراق و یمن و جای جای جهان اسلام است که تداوم پیدا خواهد کرد و نقشه های شما را نقش بر آب خواهد کرد.


امام جمعه میبد با اشاره به برخوردهای دوگانه غرب در این زمینه را بسیار عجیب عنوان کردند و افزودند: اگر غیر از مزدوران خود آنها بود تمام مجامع بین المللی را بسیج می کردند اما امروز در برابر این همه ظلم آل سعود در یمن که بر اساس خواسته خودشان است سکوت کرده اند و راهی برای به نتیجه رسیدن وجود ندارد.


۱۵ خرداد ریشه در قدر و عاشورا دارد


آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود با گرامی داشت قیام خونین ۱۵ خرداد گفتند: در طول تاریخ نهضت ها، انقلاب ها و جنبش های زیادی داشتیم اما ۱۵ خرداد غیر از مشروطه و نهضت نفت است که در منطق امام مبدا نهضت اسلامی بود.


امام جمعه میبد با اشاره به اینکه ۱۵ خرداد قبل از آنکه ریشه در نهضت نفت و مشروطه و سایر انقلاب ها و جنبش ها داشته باشد، ریشه در قدر و عاشورا داشت؛ افزودند: ۱۵ خرداد فیضیه قم از عاشورا نشات گرفته بود و سرآغاز یک خیزش جدید در امت اسلام و ملت ایران بود از این جهت است که ۱۵ خرداد را باید جدا از چیزهای دیگر تفسیر کرد.


خطیب جمعه میبد با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد اسلام را به صحنه آورد و  انتظار امام عصر را در جامعه زنده کرد تصریح کردند: این قیام بزرگ و الهام بخش در مرجعیت و حوزه و ولایت فقیه ریشه داشت و از اصول اساسی انقلاب است که نسل امروز ما باید با آن آشنا شوند.


برای شناخت امام باید همه افکار و اندیشه های او را شناخت


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال امام را هم گرامی داشتند و با بیان اینکه شخصیتی مانند امام به این سادگی در طول تاریخ نمی توان پیدا کرد افزودند: امام راحل انسان بزرگ، خودساخته، معنوی، شجاع و آگاه و ریسک کننده در مهلکه های بزرگ بود.


رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تحلیل جایگاه ممتاز امام رحمله الله علیه اظهار داشتند: امام رحمه الله علیه متاسفانه در مقام تفسیر مواجه با تفسیر های افراطی و تفریطی و غلط شده است.


ایشان با بیان اینکه گاهی کسانی یک زاویه فکر امام را دیده اند و از زوایای دیگر غفلت ورزیده اند بنابراین برای شناخت امام باید به چند اصل توجه داشت افزودند: امام رضوان الله تعالی علیه انسان کامل  و دارای منظومه فکری منسجمی است که انقلاب بزرگ را ایجاد و تحول عظیم را در عالم پدید آورد.


امام جمعه میبد تصرح کردند: برای شناخت امام باید همه افکار و اندیشه های او را شناخت؛ چرا که گاهی افراد امام را طوری تفسیر می کنند که فکر می کنند یک روشنکفری بوده که در او هیچ شجاعت و انقلابیگری وجود ندارد و این تهدید بزرگ درباره امام است.


حضرت آیت الله اعرافی خاطرنشان کردند: گاهی از امام بعنوان یک انسان متحجری نشان می دهند که گویا هیچ آفاق بزرگ جدید را نمی بیند در حالی که امام یک مرجع، مجاهد، انقلابی و انسان آگاه و زمان شناس بود از جمله عنصر انقلابی امام که اگر جوهره انقلابی امام را به عالم بزنید عالم را انقلابی می کند بنابراین امام را باید کامل شناخت.


خطیب جمعه میبد با بیان اینکه امام محکماتی دارد که نمی شود از آن عبور کرد گفتند: در قضایای برخورد ما با غرب و مستکبران عالم اگر وصیت امام را پیش روی خود قرار دهید می بینید که امام فرموده است: کمربندها را محکم ببندید؛ هسته های بسیج را در همه عالم برپا کنید و در برابر مستکبران عالم بایستید این سخنان امام است و  نباید جوری تفسیر کرد که مایه های اصلی فکری او از بین برود.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه امام را باید از کانال رهبری شناخت افزودند: در هر عصری ولی فقیه و رهبری ملاک افکار امام و اندیشه های امام است و اگر در شناخت امام جایی چند رای و نظر بود چیزی که برای ما حجت است و در پیشگاه خدا باید بر آن تکیه کنیم نظر رهبری و فقیه دارای مقام ضعامت رهبری است.


شما جوانان ارکان پیشرفت کشور در همه قلمروها و ساعت ها هستید


امام جمعه میبد در بخش دیگر از سخنان خود با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت ولیعصر (عج) و علی اکبر و روز جوان یادآور شدند: در خانه، مدرسه، دانشگاه، اداره و در همه محیط های جامعه باید شأن نوجوانان و جوانان را بزرگ بداریم چرا که انرژی نسل جوان انرژی مبارک برای جامعه است.


آیت الله اعرافی با بیان اینکه در برابر نسل نوجوان و جوان در خانه و مدرسه و جامعه وظایف سنگینی داریم افزودند : اولین وظیفه ما این است که جوانی را بشناسیم؛ دنیای نوجوان و جوان را درک کنیم و با او با منطق درست و زبان نرم و مهربان رابطه برقرار کنیم و این راه را باید معلم، مربی و استاد و خانواده بشناسند و فنون توجه به جوان را دریافت کنند.


خطیب جمعه میبد، راهنمایی و هدایت نسل نوجوان و جوان را دومین وظیفه عنوان کردند و گفتند: نسلی که امروز در معرض هزار آفت و سلاح سنگین فرهنگی قرار دارد باید راهنمایی شود اما این راهنمایی نیاز به شناخت و دقت بیشتری دارد.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کردند: راه سوم این است که از نسل جوان تحصیل کرده و آگاه در نظام، جامعه و اداره باید استفاده شود و استفاده از جوانان به عنوان مشاور حرکتی مبارک بود که انتظار می رود تشریفاتی نباشد.


رئیس جامعه المصطفی العالمیه استفاده از جوان در کنار تجربه را موجب پیشرفت جامعه دانستند و با اشاره به نقش جوانان در تاریخ انقلاب اظهار داشتند: اگر تاریخ انقلاب را ورق بزنید می توانید ببینید که انقلاب را جوانان رشید ما به وجود آوردند؛ در دفاع مقدس جوانان زیر بیست سال بار اصلی جنگ را بر دوش می کشیدند که این کار بزرگ امام بود. جوانی که در معرض توطئه های دشمن بود یک لشگر بزرگ الهی از آنها ساخت و  این همه شهید، جانباز و ایثارگر و بسیجی و رزمنده ما از این جوانان بودند.


ایشان خاطرنشان کردند: همین جوانان ما در دانشگاه ها در فناوری های پیشرفته چنان قدم برداشتند که دنیا را خیره کردند و امروز در برابر پیشرفت های فناوری ایران از جمله انرژی هسته ای دنیا شگفت زده است که این انرژی فکری و استعداد جوشان از کجا آمد و این نشان می دهد؛ علی اکبر (ع) الگوی این جوان است.


امام جمعه میبد، شناخت جوان و احترام به جوان، راهنمایی و استفاده از فکر و انرژی جوان را مایه تحول جامعه خواندند و افزودند: امروز ۳۰ درصد جامعه ما جوان است و نگرانی ما در آینده به علت کاهش این قشر بزرگ است.


آیت الله اعرافی با بیان اینکه باید قدر این قشر بزرگ جوان را بدانیم  تصریح کردند: شما جوانان ارکان پیشرفت کشور در همه قلمروها و ساعت ها هستید و اخلاق، فرهنگ، اقتصاد و سیاست و آینده جامعه و انقلاب ما به شما جوانان گره خورده است بنابر این دبیرستان و دانشگاه ما باید جایگاه پرورش جوانان بزرگ و انسانهای رشید برای آینده کشور باشد.


شعبان ماهی است که لایه لایه آن رحمت و رضوان الهی است


امام جمعه میبد در ادامه با اشاره به آثار و برکات ماه شعبان بویژه صلوات شعبانیه و بهره گیری از این ایام معنوی گفتند: شعبان ماهی است که در صلوات شعبانیه از آن توصیفاتی به عمل آمده است که خیره کننده است و اگر نمازگزاران فرازهای مناجات و صلوات شعبانیه را مرور کنند باید سر از پا نشناسند تا در دریای عرفان شعبان غوطه ور شوند.


آیت الله اعرافی ماه شعبان را ماه پیچیده به رحمت و رضوان الهی خواندند و افزودند: شعبان ماهی است  که لایه به لایه آن رحمت و رضوان الهی است آیا می شود کسی از این ماه بزرگ و مائده آسمانی و لایه های درهم پیچیده عرفانی و رضوان الهی بگذرد ماهی که پیامبر خدا تمام عمر خود را بر بزرگداشت جلوه های نورانی این ماه اصرار داشت.


خطیب جمعه میبد افزودند: این ماه به سمت ما آمده است و پلکانی است برای رفتن به سمت ضیافت الله رمضان این بهره ها در ماه وجود دارد و تقوای الهی باید در این ماه به دست بیاید و  دل های ما و شما باید در محظر این ماه عزیز و شریف صیقلی یابد و پرده های گناه از جلوی قلب ما زدوده شود.


ایشان خطاب به جوانان دختران و پسران گفتند: ارزش شما به این است که در مکتب شعبانیه و رمضان درس بیاموزید در این مدرسه بزرگ عرفان دل ها را پاک کنید چرا که ارزش این مدرسه و مکتب این است که در جوانی درک شود.


امام جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود از همه برگزار کنندگان مراسم های جشن امام عصر قدردانی و بر رعایت اصول دقیق اسلامی در این جشن ها تاکید کردند و گفتند: انتظار همیشگی از دستگاههای اداری شورا و شهرداری این است که به نکات حاشیه شهر و مناطق نسبتا محروم  توجه کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا