آیت الله اعرافی ؛ امام جمعه شهرستان میبد:

آل سعود برای تأمین منافع اسرائیل و امریکا وارد جنگ شده/ مذاکره‌کنندگان بر منطق هوشمندی و قدرت ملت تکیه کنند

آل سعود برای تأمین منافع اسرائیل و امریکا وارد جنگ شده/ مذاکره‌کنندگان بر منطق هوشمندی و قدرت ملت تکیه کنند
امام‌جمعه میبد در خطبه نماز جمعه این شهرستان با محکوم کردن جنایت ظالمانه آل سعود در یمن اظهار داشتند: آل سعود با ریسک جاهلانه وارد جنگ نابرابر علیه ملت بی‌دفاع یمن شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بفروئیه به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله علیرضا اعرافی تصریح کردند: جنگی که آل سعود برپا کرده است یک جنگ نامشروع است که هیچ منطق بین‌المللی را به همراه ندارد.


خطیب جمعه میبد افزودند: وجدان بشریت باید درک کند که این جنگ نابرابر که یک دولت وابسته به غرب و مجهز به تسلیحات فراوان و دارای لجستیک گسترده با بودجه‌های هنگفت بر علیه کشور فقیر و نیازمند کار احمقانه است.


ایشان همراهی برخی کشورها با آل سعود در جنگ یمن را نابخردانه و نامشروع خواندند و افزودند: کشتار ده‌ها هزار زن و کودک و انهدام زیرساخت‌های یک کشور مظلوم و اجازه ندادن به کمک‌رسانی‌های بشردوستانه از سوی کشورها و نهادهای بشردوستانه نهایت ظلم و جنایت آل سعود را نشان می‌دهد.


امام‌جمعه میبد با تأکید بر اینکه جنگ آل سعود در برابر انقلاب یک ملت محکوم به شکست است افزودند: مردم مظلوم یمن سال‌ها از مزدوران امریکا و آل سعود رنج کشیده‌اند و امروز که در برابر این ظلم‌ها بیدار شده‌اند آل سعود با هواپیما و سلاح‌های نامتعارف آن‌ها را به خاک و خون می‌کشد.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، جنگ آل سعود با یمن را جنگ غافلگیرانه عنوان کردند و خاطرنشان کردند: اعلام آتش‌بس و ادامه حملات هوایی و بمباران شهرهای یمن با حمایت امریکا و اسرائیل انجام می‌شود.


رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به حمایت‌های آْل سعود از صدام در دوره ۸ سال دفاع مقدس، حمله به بحرین و امروز هم تجاوز به یمن اظهار داشتند: آل سعود امروز برای تأمین منافع اسرائیل و امریکا در منطقه بر ضد جبهه اسلامی وارد جنگ شده است و این رژیم پشتوانه منطق تکفیری وهابی در دنیا به شمار می‌رود.


امام‌جمعه میبد با اشاره به سرانجام صدام به‌عنوان مزدور در منطقه هشدار داد؛ آل سعود بداند در این جریان‌ها  وارد ریسک احمقانه‌ای شده است که به سرانجامی نخواهد رسید و بدون تردید تنها بازنده یمن خواهد بود.


ایشان با بیان اینکه ملت ما دارای منطق است که تابه‌حال با روی خوش در منطقه برخورد کرده است تصریح کردند: اما ملت بزرگ ایران انقلابی و شجاع است و در برابر زورگویی‌های شما خاموش نخواهند شد و روزی دماغ همه شما را بر خاک خواهند مالید.


خطیب جمعه میبد افزودند: ملت ما با همه ملت‌های منطقه و کشورهای مسلمان و مذاهب اسلامی دوست و برادر است و این دوستی و برادری را نشان داده است اما در برابر قدرت نامشروع آل سعود و حکام جور منطقه فریادش بلند است و صدای رسای مرگ بر آل سعود را از همه کشورها خواهید شنید.


مذاکره‌کنندگان باید بر منطق هوشمندی و قدرت لایزال ملت تکیه کنند


حضرت آیت‌الله اعرافی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه ۱+۵ اظهار داشتند: موضع ملت ما در مذاکرات هسته‌ای جمع‌بندی است که رهبری گران‌قدر ما با رعایت همه مصالح کشور داشته‌اند و تأکید رهبری تأکید همه ملت است.


امام‌جمعه میبد با بیان اینکه مذاکره‌کنندگان ما باید در مذاکره بر منطق، هوشمندی و قدرت لایزال ملت تکیه کنند تصریح کردند: قدرت عظیم این ملت همراه مذاکره‌کننده است و آن‌ها باید در برابر زورگویی‌ها بایستند و خطوط قرمز را شجاعانه رعایت کنند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها در موضع ضعف و ملت ایران در جایگاه قدرت است افزودند: مذاکره‌کنندگان نباید کمترین ترسی به خود راه دهند بلکه در توافق‌ها دقت بیشتری به خرج دهند و همه جوانب و ابعاد را با دقت زیر نظر داشته باشند چراکه در یک نقطه حساس تاریخ قرار داریم و نباید توافق‌نامه‌ای حتی در موافقت اولیه راه را برای فضولی دشمنان در امور کشور باز کند.


امام‌جمعه میبد بیانات کنگره امریکا در خصوص توافقات احتمالی با ایران را حرف‌های پوچ و بی‌ارزش خواندند و افزودند: حرف‌های مفتی که امروز در کنگره و در داخل امریکا می‌زنند اختلافات داخلی آن‌هاست که به ما ربطی ندارد.


ایشان تصریح کردند: ملت ما شجاع و رشید است و بر خدا تکیه دارد و مذاکره‌کنندگان باید در برابر زورگویی‌ها با تمام توان بایستند و خداوند نابودی را نصیب دشمنان اسلام خواهد کرد و فریاد بلند کشور ما همچنان مرگ بر امریکاست.


مناسبت‌ها:


اعتکاف نشستن در یک دوره کوتاه در محضر خداست


امام‌جمعه میبد در ادامه، شهادت امام کاظم را تسلیت و با اشاره به جریان بسیار خوب و جنبش معنوی روحی و عبادی اعتکاف که در پرتو انقلاب اسلامی جان تازه‌ای در کشور عزیزمان گرفته است اظهار داشتند: هرسال شاهد این سنت پاینده و مبارک در کشور هستیم.


آیت‌الله اعرافی، اعتکاف را نشستن در یک دوره کوتاه در محضر خدا خواندند و افزودند: اعتکاف برای عبودیت و خودسازی و آماده شدن برای انجام مسئولیت‌هاست و حضور قریب یک‌میلیون معتکف در ایام البیض ماه رجب برگ درخشان عبادی و معنوی در کشور ماست که باید بر این نعمت خدا شاکر بود.


خطیب جمعه میبد این حضور معنوی را مدال افتخاری برای ایران اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: در استان و کشور ما موج اعتکاف موج مبارکی بوده است و در شهر ما هم قریب ۲ هزار نفر با حضور دانش آموزان و دانشجویان یک مشعل نورانی را روشن کردند که باید از همه این‌ها تشکر کرد.


حتی یک روز هم ملت ما نباید از آمادگی رزمی دفاعی غافل باشد


ایشان در بخش دیگر از بیانات خود با قدردانی از برگزارکنندگان رزمایش از سوی بسیجیان و گردان‌ها و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آمادگی رزمی دفاعی را در کشور ضروری خواندند و افزودند: حتی یک روز هم ملت ما نباید از آمادگی رزمی غافل باشند چرا که  این آمادگی، دشمن را در همه قلمروها تا در برابر این ملت خیال خامی در ذهن نپروراند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: آمادگی رزمی و دفاعی در قالب این رزمایش‌ها و فعالیت خوب و سنجیده پایگاه‌های بسیج یک ضرورت و اصل راهبردی است که همواره باید موردتوجه باشد.


وظیفه هلال‌احمر و صلیب سرخ امروز بیش از گذشته است


آیت‌الله اعرافی در ادامه با گرامی داشت روز جهانی هلال‌احمر از فعالیت‌های و عملکرد صلیب سرخ و هلال‌احمر بین‌المللی قدردانی کردند.


رئیس جامعه المصطفی العالمیه خاطرنشان کردند: این نهادها هرچند گام‌های مؤثری در حوزه بشردوستانه انجام می‌دهند اما در خیلی از جاه‌ها دست و پاشان را می‌بندند و همین‌الان که ملت عزیز یمن در محاصره‌اند و متجاوزین هزاران مشکل بر سر و روی آن‌ها ریختند کشتی‌های مختلف برای کمک‌رسانی در دریا صف کشیده‌اند اما آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و آل سعود مانع از این هستند که این کمک‌های اولیه برای زن و بچه‌های مظلوم یمن برسد.


ایشان با بیان اینکه وظیفه هلال‌احمر و صلیب سرخ جهانی بیش از این است تصریح کردند: در سطح بین‌المللی نیاز به تصمیمات قاطعی است و باید این نهادهای بین‌المللی توان ایستادگی مقابل این زورگویی‌ها را داشته باشند و این نیاز به بیداری ملت‌ها و تلاش این نهادها دارد.


نباید اجازه داد یک بیماری و مشکل ناخواسته خانه‌ای را به سقوط بکشد


امام‌جمعه میبد با اشاره به تبعات بیماری‌های خاص در خانواده‌ها هم گفت: خانواده‌های زیادی به دلیل یک بیماری خاص مانند سرطان و بیماری‌های لاعلاج در شرایط فروپاشی و سقوط قرار می‌گیرند.


خطیب جمعه میبد با بیان اینکه در قوانین و مقررات و بودجه‌های دولتی اقداماتی در این زمینه انجام‌شده و در طرح جدید بهداشت و سلامت تدابیر خوبی اندیشیده شده است خاطرنشان کردند: اما کافی نیست  و نباید اجازه داد به خاطر یک بیماری و یا مشکل ناخواسته‌ای کانون یک خانواده از هم بپاشد.


نهضت تنباکو نقطه آغاز نهضت اسلامی بود


آیت‌الله اعرافی در بخشی دیگر از بیانات خود با گرامی داشت سالگرد لغو امتیاز تنباکو و نهضت بزرگ اسلامی ضد قرارداد منحوس قاجار اظهار داشتند: در نهضت تنباکو برای اولین بار نهاد روحانیت و مرجعیت با یک فتوا یک قرارداد استعماری و منحوسی که انگلیس بر قاجار و ایران تحمیل کرده بود از بین برد.


امام‌جمعه میبد، نهضت تنباکو را نقطه آغاز نهضت اسلامی خواندند و افزودند: بیداری اسلامی یک نقطه عطف مهم داشت که فتوای دوخطی مرجع بزرگ ما مرحوم میرزای شیرازی بزرگ داد و انقلابی را در ایران و خاورمیانه ایجاد و انگلیس را به عقب راند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا