فلاح؛فرماندار میبد

دو بفروئیه در این منطقه نداریم و نمی‌شود به بفروئیه گفت «بفروئیه اردکان»!

دو بفروئیه در این منطقه نداریم و نمی‌شود به بفروئیه گفت «بفروئیه اردکان»!

در نشست مسئولین با مردم میبد که در امامزاده میرشمس الحق برگزار شد، فرماندار میبد در پاسخ به پرسش یکی از حضار درباره منطقه ویژه اقتصادی میبد پاسخ گفت.


???????????????????????????????


به گزارش “میبدما”، حسین فلاح با بیان اینکه برای تصویب منطقه ویژه اقتصادی میبد ۵-۶ سال است که پیگیری‌های زیادی از سوی مرحوم یحیی زاده، آیت الله اعرافی و گروه اقتصادی کوثر انجام گرفته اما به دلیل درخواست ۶۰ نفر از نمایندگان برای داشتن منطقه ویژه اقتصادی در شهرهای خودشان، هنوز منطقه ویژه اقتصادی میبد در مجلس به تصویب نرسیده است.


وی گفت: البته قرار است ظرف چند ماه آینده این لایحه مجددا به مجلس ارسال شود و در صورتی که اتفاق دو سال پیش مجلس مجددا تکرار نشود، احتمالا به تصویب خواهد رسید.


فرماندار میبد با اشاره به برخی حرف و حدیثهایی که در این زمینه وجود دارد، گفت: برخی می‌گویند ما داریم ۲۰۰۰ هکتار زمین میبد را به یک گروه اقتصادی می‌دهیم و عملا نفعش برای این گروه و دودش برای ما است و این چه نفعی برای ما دارد؟!


وی این سوالات را حائز اهمیت خواند و گفت: درباره این موضوع جای بحث است و باید شرایط و تبعات آن از جمله مسائل زیست محیطی و منافع شهرستان درنظر گرفته شود.


فرماندار میبد در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین وضعیت مرز میبد و اردکان گفت: مسئله مرز میبد و اردکان، زخم کهنه‌ای است که تاکنون هم ادامه دارد.


به گزارش “میبدما”، حسین فلاح با بیان اینکه اخیرا هیچ اتفاق خاص و ویژه‌ای درباره مرز میبد و اردکان نیفتاده گفت: با این وجود ما باید حساسیت و پیگیری‌های لازم را داشته باشیم.


وی گفت: خط قرمز ما در این باره مسئله تقدم اسناد ثیتی است که نشاندهنده این است که این زمین‌ها جزء محدوده میبد است.


وی افزود: استان هم شرایط ما را درک می‌کند و متوجه هست که دو بفروئیه در این منطقه نداریم و نمی‌شود به بفروئیه گفت «بفروئیه اردکان»!


فرماندار میبد با تاکید مجدد بر اینکه اتفاق خاصی درباره محدوده مرزی نیفتاده خاطرنشان ساخت: ما می‌گوییم اگر به قول امروزی‌ها قرار بر مذاکره است ما مصممیم که اتفاق برد-برد بیفتد که برای همیشه این مشکل حل بشود.


وی افزود: اگر این اراده باشد، ما هم همراهی می‌کنیم و البته این همراهی به معنای پایمال کردن و نادیده گرفتن حق و حقوق شهروندان میبدی نیست.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا