فلاح ، فرماندار میبد

شهر خلاق واگذار شدنی نیست / بیش از ۲۰ درصد وقت خود را به میراث فرهنگی اختصاص داده ام

شهر خلاق واگذار شدنی نیست / بیش از ۲۰ درصد وقت خود را به میراث فرهنگی اختصاص داده ام


فلاح فرماندار میبد گفت : شهرخلاق موضوعی بوده است که سازمان میراث فرهنگی دنبال می نموده و این موضوع چیزی نیست که واگذار شود . شهر میبد هم یک شهر پیشنهادی است ، مثل شهرهای دیگر.


 به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان میبد : معمولا شهر خلاق می بایست یک پرسه ای  در حدود ۸ سال طی نماید تا به پذیرش یونسکو درآید . یکی از محورهای شهر خلاق صنایع دستی شهرستان می باشد که در این ارتباط جلسه ای با دکتر طالبان معاونت میراث فرهنگی کشور داشتیم و برنامه های توسعه صنایع دستی را دنبال  نمودیم .


آقای فلاح افزودند: در  شهر خلاق باید حوادث ترافیکی  و ناهنجاریهای اجتماعی  در آن به حداقل برسد، شادابی  و نشاط اجتماعی آن مطلبوب  باشد و آثار تاریخی آن احیا ء شود و در عین حال یک سری پارامتر ها وجود دارد که باید شکل بگیرد ، بعد از آن  یونسکو  با اعزام  نماینده موارد را بررسی و تجزیه وتحلیل می کند.


آقای فلاح تصریح کردند: ما به شدت دنبال این موضوع هستیم ، تاکنون در ایران  شهری بعنوان شهر خلاق که مورد تأئید  و تصویب یونسکو باشد نداشته ایم البته شهرهای بسیاری  به دنبال این  موضوع می باشند و در حوزه های مختلف بویژه میراث فرهنگی اقدامات خوبی هم انجام داده اند،  در عین حال ویژگیها و پارامترهایی خوبی در شهرستان داریم که در صورت پیگیری همه جانبه سریعتر بدان دست پیدا خواهیم کرد .


وی تصریح کرد : در مورد مبحث شهر خلاق همه باید تلاش کنند در حال حاضر شخصا”  بیش از ۲۰درصد وقت خود را در زمینه میراث و مسائل و مشکلات آن سپری می کنم  .


 نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا