آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته شهرستان میبد:

حمله آل سعود به یمن سرانجامی ندارد/ اهل سلاح هسته‌ای نیستیم

حمله آل سعود به یمن سرانجامی ندارد/ اهل سلاح هسته‌ای نیستیم

امام جمعه میبد با اشاره به خط قرمزهای ایران در مذکرات هسته ای تصریح کردند : یکی از مهمترین خط قرمزهای ما این است که مطلقا هیچ پیشرفت نظامی و صنایع و اقتدار نیروهای نظامی ما مورد مذاکره نیست.

امام جمعه میبد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به شرایط منطقه ،حمله غیرقانونی و ناجوانمردانه آل سعود به یمن را محکوم کردند و افزودند : آل سعود از سر ناچاری و احساس خطر به یمن حمله کرده است.


به گزارش میبد آدینه ، حضرت آیت الله اعرافی با بیان اینکه در یمن انقلابی رخ داد که مردم به صحنه آمدند و مزدوران بیگانه را کنار زدند و کشور را در دست گرفتند افزودند: امروز قدرت های استکباری و آل سعود که مزدوران تاریخی استعمار هستند ، قدرت نامشروع مزدوری که در طول تاریخ وابسته به بیگانگان بوده و عظمت و کیان و ثروت های امت اسلام را به بیگانگان فروخته است از ترس به یمن حمله کرده است .


خطیب جمعه میبد با بیان اینکه حمله آل سعود به یمن سرانجامی ندارد ، با اشاره به ناکامی آل سعود در اتحاد ارتش عربی در منطقه اظهار داشتند : این اتحاد بر خلاف خواسته آل سعود شکل نگرفت و آنطوری که آل سعود فکر می کرد که پاکستان و افغانستان با دل و جان آنها را در حمله به یک انقلاب مردمی و کشور مستضعف همراهی کند آرزوهایش نقش بر آب شد .


ایشان خاطرنشان کردند : از طرفی در درون یمن اینطور که فکر می کردند که با به راه انداختن جنگ زیدی ، شیعه و سنی و چند دستگی به موفقیت دست یابند ؛ بین زیدی ها ، سنی ها و بسیاری از جریانات سیاسی داخل یمن همبستگی ایجاد شد .


امام جمعه میبد با اشاره به اختلافات درون دربار آل سعود در حمله به یمن و بیشتر شدن این اختلافات تصریح کردند : حملات هوایی آل سعود به زیرساخت های یمن و کودک کشی همانند جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری است که مرتکب شده اند و با این جنایت ها کسی تسلیم نخواهد شد .


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تدبیر هوشمندانه انصارالله در برابر این حملات اظهار داشتند : منطق بین المللی هم این حملات را توجیه نمی کند چرا که هرجا انقلابی اتفاق بیافتد منطق آن ملت است .


آیت الله اعرافی با اشاره به احتمال حمله زمینی عربستان به یمن افزوند : با حمله هوایی نمی توان یک کشور را از پا درآورد و هرگونه حمله زمینی به یمن هم محکوم به شکست است و اگر حمله زمینی به یمن صورت بگیرد شیرمردان یمن آماده اند که حملات مزدوران متجاوز را دفع کنند.


رئیس جامعه المصطفی العالمیه با هشدار به کشورهای منطقه مبنی بر همراهی با آل سعود خاطرنشان کردند : کشورهای منطقه از جمله پاکستان نباید فریب آل سعود را بخورد و وارد جریانی که سرانجامی ندارد بشود.


ایشان تصریح کردند : دستگاههای بین المللی هم فکر نکنند با یک مصوبه می توانند یک ملت و انقلاب را از پا در بیاورد چرا که وقت آن رسیده است که دنیا بفهمد با یک انقلاب نمی شود مقابله کرد بلکه باید با آن همراهی کرد.


امام جمعه میبد الگوی انقلاب اسلامی را در منطقه الهام بخش دانستند و افزودند : ما حضور نظامی نداریم اما همراهی تئوریک و فکری ما در این مسائل همواره الگو و الهام بخش است .


حضرت آیت الله اعرافی با بیان اینکه انصارالله با یک حرکت امریکا و اسرائیل و داعش و وابستگان آنها مقابله می کند و بر دشمنان پیروز خواهد شد تصریح کردند : یکبار دیگر دنیا خواهد دید گفتمان انقلاب اسلامی یک گفتمان حاضر در صحنه و قادر بر مقابله با دشمنان هست و در یمن هم این را تجربه خواهند کرد .


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حمله به یک کشور و کودک کشی هنر نیست افزودند : در مسأله مذکرات هسته ای ، ایران به هر نتیجه ای برسد مقتدر است و بر مواضع خود ایستاده است و ملت و مسئولین در برابر زورگویان تسلیم نخواهند شد و این راه را ادامه خواهند داد .


نیروهای مسلح ضامن امنیت کشور و بازدارنده از تهاجم بیگانگان هستند


امام جمعه میبد در بخش دوم از بیانات خود با گرامی داشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشتند : نیروهای مسلح ضامن امنیت کشور و بازدارنده از تهاجم بیگانگان هستند و باید خدمات ارتش و سپاه و بسیج را در طول دوره انقلاب و در دوره دفاع مقدس و پس از آن ارج نهاد .


آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه به فضل الهی کشور ما با همت و پشتیبانی مردم و با هدایت های رهبر عظیم الشان انقلاب از نیروهای نظامی قابل و قوی برخوردار است تصریح کردند : ما دارای نیروی نظامی منظم و نامنظم در شکل های مختلف هستیم که امنیت کشور ما را در منطقه در طول این سالها تامین کرده است .


خطیب جمعه میبد با بیان اینکه التبه پشتوانه این نیروی عظیم ، انقلاب اسلامی ، بسیج و ملت هوشمند ماست افزودند : اما نیروهای نظامی هم توانسته اند متناسب با این ظرفیت ملت و انقلاب اسلامی خود را بازسازی کنند.


ایشان یادآور شدند : ارتش ما در پرتو هدایت های امام خود را بازسازی کرد و خود را بعنوان پشتوانه بزرگ برای انقلاب و کشور درآورد و سپاه هم از متن انقلاب متولد شد و درخش آن در ابعاد مختلف ستودنی است .


امام جمعه میبد با اشاره به شرایط حساس منطقه ، کشورمان را به کشتی روان در امواج نامنی های منطقه تعبیر کردند و گفتند : این کشتی به رغم همه این موج های طوفانی که پیرامون ما را گرفته است امن و آرام است و این آرامش و ثبات از یک سو به ملت و اسلام و انقلاب و رهبری بر می گردد و از سوی دیگر در خط مقدم این امنیت و آرامش نیروهای نظامی و انتظامی در شکل های مختلف هستند.


ایشان افزودند : اقتدار این نیروها مهم است و باید این نیروها خود را هم در ابعاد معنوی و هم در ابعاد رزمی و کارآمدی دائم تقویت و صیانت کنند.


ما به احترام آرامش فکری مردم و جامعه بشری اهل سلاح هسته ای نیستیم


آیت الله اعرافی با اشاره به پیشرفت های کشورمان در حوزه صنایع نظامی ، پیشرفت در صنایع دفاعی و نظامی را مرهون همت دانشمندان و نیروهای نظامی دانستند و اظهار داشتند : این پیشرفت های چشمگیر را باید قدر دانست و دنیا هم بداند که ایران با عنایت های الهی و رهبری های بزرگوار و اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی ، ایران باثبات و قوی و رشید و پایدار و حامی مظلومان و مستضعفان عالم است.


امام جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود با اشاره به خط قرمزهای ایران در مذکرات هسته ای تصریح کردند : همه دنیا باید به این خط قرمزها توجه کنند چرا که ما فقط به احترام به آرامش فکر مردم و جامعه بشری ، اهل سلاح هسته ای نیستیم .


خطیب جمعه میبد افزودند : یکی از مهمترین خط قرمزهای ما این است که مطلقا هیچ پیشرفت نظامی و صنایع و اقتدار نیروهای نظامی ما مورد مذاکره نیست و اینها همه بر روال درست و صحیح جای خود قرار دارد و بر سر اینها کسی مذاکره نمی کند .


امام جمعه میبد در ادامه با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت گفتند : انتظار میرود با کمک مردم ، ادارات و دستگاههای دولتی ، بهتر از سالهای قبل به مردم خدمت کنند.


خطیب جمعه میبد تصریح کردند : دستگاههای دولتی باید با هماهنگی فرمانداری ، طراحی های درست و برنامه ریزی های صحیح را در اولویت کاری خود قرار دهند و با سلامت اداری و وظیفه شناسی و ارتباط خوب با مردم ضعف های موجود را در سال ۹۴ رفع کنند .


آشنایی با زبان و ادب فارسی به انسان ذوق و ادب و معرفت اخلاق می دهد


حضرت آیت الله اعرافی در ادامه با گرامی داشت روز بزرگداشت سعدی ، زبان فارسی را زبان معنوی ، عرفانی و اخلاقی خواندند و افزودند : زبان و ادب فارسی در پرتو درخشش معارف اسلام ظرفی برای اخلاق ، عرفان ، معرفت و معنویت و ادب شد.


امام جمعه میبد با بیان اینکه در زبان فارسی گنجینه بی پایانی از معارف الهی و ارزشهای اخلاقی و عرفانی و معنوی است افزودند : گنجینه شعر و ادب فارسی ضامن سلامت اخلاق و معنویت نسل آینده ماست و باید آموزش و پرورش ، دانشگاه ها و حوزه های علمیه نسبت به زبان و ادب فارسی و آشنایی نسل امروز با زبان و ادب فارسی دقت و سرمایه گذاری کنند.


خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند : ممکن نیست یک جوان و نوجوان آشنا با ادب و زبان فارسی و گنجینه دیوان های بسیار هنری و زیبا در مسیر گمراهی و فساد بیافتد ؛ چرا که این مجموعه ادب فارسی ما و اشعار بلند آیینی ما همه قران و حدیث است و آن معارف بلند است که در این آینه جلوگری کرده است.


ایشان افزودند : همانطور که آشنایی با قرآن و روایات نقش بازدارنده و سازنده دارد ؛ آشنایی با زبان فارسی هم همینطور است ؛ بنابراین باید در آموزش و پرورش و دانشگاههای ما از ظرفیت زبان فارس بیشتر استفاده کنیم.


امام جمعه میبد ، زبان فارسی و عربی را دو بال پرواز انسان خواندند و یادآور شدند : آشنایی با زبان و ادب فارسی به انسان ذوق و ادب و معرفت اخلاق می دهد و باید در نظام آموزشی و دانشگاهها و حوزه های علمیه مورد توجه قرار بگیرد ؛ ایران و دانشمندان بزرگ ایران ادب و زبان عربی را به اوج رسانده اند و این دو زبان پشتوانه فکر و فرهنگ ماست .


مناسبت ها:


آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود میلاد امام باقر سلام الله علیه و فرارسیدن ماه رجب را به نمازگزاران تبریک گفتند و افزودند : ماه رجب که خود دارای ارزش ذاتی است ؛ مقدمه ای برای شعبان و هردو گامی برای دسترسی به بلندای ماه مبارک رمضان است .


ایشان همچنین مبعث نبی مکرم اسلام و میلاد امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و سایر مناسبت های ماه رجب را تبریک گفتند .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا