حجت‌الاسلام غفوري؛ امام جمعه موقت میبد:

توافقات نبايد نظارت استثنايي براي ما ايجاد كند/ یمن باتلاقي براي آل سعود است

توافقات نبايد نظارت استثنايي براي ما ايجاد كند/ یمن باتلاقي براي آل سعود است
امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه توافقات نبايد نظارت استثنايي براي امور ما ايجاد كند افزود: آنها نبايد در امور داخلي ما دخالت كنند و نسبت به صنايع پيشرفته دفاعي و امنيتي ما ورود و فضولي كنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بفروئیه به نقل از میبد آدینه: امام‌جمعه موقت ميبد در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته با اشاره به رويكرد دولت يازدهم مبني بر تعامل با دنيا و حل مسائل كشور ازجمله در بحث انرژي هسته‌ای از طريق مذاكره گفت: مذاكره با كشورهايي كه به‌دروغ خود را جامعه بین‌المللی می‌نامند درحالی‌که ۴ كشور بيشتر نيستند كه در قراردادها و حضور و آنچه در شوري امنيت تصويب می‌شود تقسيم منافع می‌کنند ساده نيست چراکه آن‌ها كساني هستند كه خودشان از بمب اتم علیه كشورهاي ديگر و مردم دنيا در جنگ جهاني دوم استفاده كردند.


حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوري خاطرنشان كرد: اين كشورها هزاران كلاهك هسته‌ای در دست دارند كه هرساله نسلش را پيشرفته می‌کنند و حتي آن را در اختيار يك حيوان وحشي لجام‌گسیخته به اسم اسرائيل گذاشته‌اند كه هیچ‌گونه نظارت بین‌المللی را تابه‌حال نپذيرفته است و امروز این‌ها مدعي شده‌اند ملت فرهيخته، انقلابي، متعهد، متدين، عالم و پيشرفته در دنيا به نام ملت ايران می‌خواهد احتمالاً در آينده بمب اتم بسازد.


خطيب جمعه موقت ميبد با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب از همان لحظه اول با مذاكره دولت با امريكا و كشورهاي اروپايي در خصوص مسائل هسته‌ای كشورمان تا صدور بيانيه لوزان گفت: با صدور اين بيانيه هيچ اتفاقي نیفتاده است و هيچ الزامي براي طرفين براي توافق در آن وجود ندارد.


وي با اشاره به اظهارنظر برخي آقايان كه چرا مردم نسبت به اين واقعه بزرگ شادي از خود نشان نمی‌دهند تصريح كرد: ملت اهل بصيرت و درك است و می‌فهمند وقتي اتفاقي نيفتاده است چرا بايد به خيابان بريزد و شادي كنند.


امام‌جمعه موقت ميبد با بيان اينكه دستاوردهاي هسته‌ای جمهوري اسلامي ايران انفجار عشق و استعدادهاي دروني جوانان متخصص اين ملت است و به‌هیچ‌وجه قابل معامله نيست گفت: اين دستاورد بزرگ بايد به‌عنوان يك سرمايه عظيم ماندگار ملي باقي بماند.


حجت‌الاسلام غفوري، انرژي هسته‌ای را از مهم‌ترین مطالبات ملت بزرگ ايران و نسل امروز و آينده خواند و افزود: كسي از مسئولين در ذهنش اين مطلب نباشد كه چرخش ۴ تا سانتريفيوژ چه اهميتي دارد؟


خطيب جمعه موقت ميبد، انرژي هسته‌ای را براي ملت بزرگ ايران و نسل آينده سرنوشت‌ساز دانست و گفت: انرژي هسته‌ای در دارو و امور پیچیده كاربرد دارد و اگر می‌خواهیم روي پاي خود بايستيم و به دشمنان وابسته نباشيم و براي نجات ملت‌های مظلوم از يوغ مستكبران و شياطين بشتابيم تا آن‌ها هم بتوانند از اين نعمت الهي بدون ظلم و غارت سرمايه كشورشان استفاده كنند بايد اين دستاورد بزرگ را حفظ كنيم.


وي با اشاره به دغدغه‌های رهبر عظيم الشان انقلاب مبني بر قابل‌اعتماد نبودن طرف مذاكره گفت: سخنان رئیس‌جمهور آمريكا بعد از چند ساعت از اعلام بيانيه لوزان برخلاف واقع بود بنابراين مسئولين بايد با صراحت اعلام كنند كه طرف مذاکره‌کننده غیرقابل‌اعتماد است و ملت ايران به‌ طرف‌های مذاكره كه دشمنان خونين اين ملت بوده و هستند اصلاً اعتماد ندارند.


حجت‌الاسلام غفوري با تأکید بر اينكه رويكرد دولت از مذاكره با گروه ۱+۵ لغو همه تحریم‌ها است تصريح كرد: در هرگونه توافق بايد عزت ملت و منافع ملي و ارزش‌های انقلاب اسلامي حفظ شود.


امام‌جمعه موقت ميبد با بيان اينكه توافقات نبايد نظارت استثنايي براي امور ما ايجاد كند افزود: آن‌ها نبايد در امور داخلي ما دخالت كنند و نسبت به صنايع پيشرفته دفاعي و امنيتي ما ورود و فضولي كنند.


خطيب جمعه موقت ميبد لغو تمامي تحریم‌ها به‌صورت يكجا در همان روز اول اجراي توافق را نتيجه حداقلي توافق در مذاكرات دانست و گفت: قطعاً ملت بزرگ ايران حامي و پشتيبان اين توافق با چنين رويكردي در آينده خواهد بود.


امام‌جمعه موقت ميبد در ادامه جنايات آل سعود در كشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم يمن را محكوم كرد و گفت: سرزمين يمن با مردمي كهن، معتقد و مجاهد، باتلاقي بيشتر براي آل سعود نخواهد بود.


حجت‌الاسلام غفوري افزود: درصورتی‌که آل سعود جنايتكار متنبه نشود و دست از جنايات و كودك كشي و كشتن مردم بی‌گناه برندارد؛ يقين بداند كه در باتلاقي كه با دست خودشان درست کرده‌اند به فضل الهي و با مجاهدت مردم يمن و با حمايت ملت ايران غرق خواهند شد.


امام‌جمعه موقت ميبد در آغاز خطبه‌های نماز جمعه، ضمن تبريك سالروز ميلاد امام خمینی(ره)، ميلاد باسعادت صديقه طاهره فاطمه زهرا سلام‌الله عليها را به نمازگزاران تبريك گفت و به سيره و فضائل نوراني بانوي اسلام  پرداخت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا