افتتاح مرکز نیکوکاری شهر بفروئیه با حضور امام جمعه میبد

افتتاح مرکز نیکوکاری شهر بفروئیه با حضور امام جمعه میبد

با حضور حضرت آیت الله دکتر علیرضا اعرافی امام جمعه میبد ، مدیرکل کمیته امداد استان ، شهردار و شورای شهر بفروئیه و جمعی از مسئولین ، امروز صبح نخستین مرکز نیکوکاری شهر بفروئیه افتتاح شد.

افتتاح مرکز نیکوکاری شهر بفروئیه با حضور امام جمعه میبد

به گزارش روابط عمومی شهرداری بفروئیه ، امام جمعه میبد در این مراسم ، کمیته امداد و نهادهای حمایتی را نماد ایثار و خدمت به محرومین خواندند و افزودند : شهرستان میبد با بیش از 40 موسسه خیریه ،جایگاه بسیار مناسبی در خدمت به مردم و طبقات محرومین دارد .


ایشان با بیان اینکه همه مساجد و موسسات خیریه باید در شعاع خدمت به مردم و رسیدگی به نیازمندان قرار گیرندتصریح کردند : به فضل الهی شهرستان میبد با صنایع و سرانه سرمایه گذاری که به همت والای مردم و مسئولین دارد نقش مهمی را در کاهش طبقات اجتماعی می تواند ایفا کند.


حضرت آیت الله اعرافی با تاکید بر رفع همه مشکلات و گرفتاری های طبقات ضعیف و کم درآمد اظهار کردند: نباید حتی یک خانواده فقیر و محروم در شهرستان میبد شبی را گرسنه سر بر بالین بگذارد و یا از تحصیل ، ازدواج و مسکن محروم بماند و اگر این اتفاق بیافتد هم مسئولین و هم متمکنین و صاحبان سرمایه در دنیا و قیامت باید پاسخگو باشند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگر از بیانات خود به فضیلت های ماه پربرکت رمضان پرداختند و افزودند : ماه مبارک رمضان قطعه درخشانی از سال است که فوق العاده نورانی است و هرچه در اعماق این ماه پر فضیلت پیش برویم به درخشش آن بیشتر پی می بریم .


ایشان روزه ، تلاوت قرآن ، دعا و نیایش و روی آوردن به سمت معنویت را از فضیلت های این ماه پربرکت عنوان کردند و افزودند : از آنجا که ماه مبارک رمضان به بهار قرآن و بهار فقرا نام گرفته است باید بیش از هر وقت دیگر به قرائت قرآن و فقرا و نیازمندان در این ماه توجه شود.


مدیرکل کمیته امداد استان هم در حاشیه این مراسم با اشاره به ماهیت و رسالت اصلی مراکز نیکوکاری گفت : یکی از رویکردها و رسالت مهم کمیته امداد در دهه چهارم توسعه شبکه های مردمی است .


محمد اکبری با بیان اینکه در سال گذشته 30 مرکز نیکوکاری با رویکرد مسجد محوری و با حمایت محلات در سطح استان راه اندازی شده است گفت : کمیته امداد قرار است امسال هم با حمایت مسئولین و مردم ، امور مساجد و هیئت امنا و معتمدین محلات 30 مرکز نیکوکاری را راه اندازی کند.


وی تصریح کرد: آنچه مهم است این است که حمایت از محرومین به خود مردم واگذار شود .


اکبری با اشاره به ظرفیت های خیری استان یزد اظهار خرسندی کرد ؛ پیوند قوی بین محرومین و خیرین برقرار شود.


مدیرکل کمیته امداد استان با قابل قبول خواندن عملکرد مراکز نیکوکاری در سطح استان ، بر تقویت فعلی و شناسایی و راه اندازی مراکز جدید در محلات را از اولویت برنامه های این نهاد انقلابی خواند و افزود : با شناسایی و مکان یابی که در حال انجام است قرار است 30 مرکز جدید نیکوکاری هم در سطح استان راه اندازی شود.


وی افزود : سهمیه شهرستان میبد از 30 مرکز نیکوکاری جدید 3 مرکز نیکوکاری می باشد که امیدواریم این مراکز خروجی خوبی را در آینده داشته باشند.


در پایان این مراسم از تعدادی از خیرین شهر بفروئیه با اهداء لوح یاد بود تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی بازخوانی کپچا

به بالا